medycyna
Porady

Ile kosztuje operacja stulejki?

Zwężenie napletka, czyli tak zwana stulejka, uniemożliwia jego swobodne zsuwanie z żołędzi penisa. Problem ten niejednokrotnie pojawia się u dorosłych mężczyzn, ale również u nieco młodszych chłopców. W momencie, w którym towarzyszą mu stany zapalne, a mężczyzna odczuwa dyskomfort, staje się on wskazaniem do interwencji chirurgicznej. Umożliwia ona zwiększenie komfortu pacjenta, ale również przekłada się na zachowanie prawidłowych zasad higieny.

Wskazania do operacji napletka. Kiedy warto się na nią zdecydować?

Podstawą do operacji napletka jest stały nadzór lekarza i przeprowadzony przez niego staranny wywiad lekarski. Specjalista dokładnie oceni okolicę, która ma zostać poddana zabiegowi, by móc ustalić dalsze kroki w sprawnym poradzeniu sobie z problemem. W trakcie wizyty lekarz przedstawi mężczyźnie dokładny plan działania i odpowie na wszelki nurtujące pytania dotyczące operacji. Wskazaniem do wykonania operacji jest stulejka oraz stan po załupku.

Operacja stulejki Gdynia – jak się przygotować? Praktyczne wskazówki

Przed wykonaniem zabiegu lekarz przekaże pacjentowi wszelkie niezbędne informacji dotyczące odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim należy pamiętać, aby dokładnie się do nich stosować, co wpłynie na możliwość przeprowadzenia operacji oraz prawidłowy przebieg rekonwalescencji. Podczas wizyty w gabinecie, zajmującego się przypadkiem chirurga należy poinformować go o wszystkich przyjmowanych lekach oraz dostępnych bez recepty preparatach. Nie można bagatelizować również dbania o siebie, ponieważ co najmniej 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem, pacjent powinien być w pełni zdrowy. Tuż przed zabiegiem warto wydepilować okolicę poddawaną zabiegowi, o czym z pewnością poinformuje mężczyznę wybrany specjalista.

Ile kosztuje operacja stulejki?

Operacja stulejki w Gdyni uzależniona jest zarówno od skali występującego problemu, jak i od zastosowanej w jej trakcie techniki. Koszt zabiegu waha się w granicach kilku tysięcy złotych, dlatego przed podjęciem decyzji warto się na taki wydatek przygotować. O dokładny kosztorys zabiegu warto zapytać konkretnego lekarza, co pozwoli na uzyskanie wszelkich niezbędnych informacji.

Operacja stulejki – efekty

Chirurgiczne leczenie stulejki zazwyczaj jest zabiegiem jednorazowym. Końcowy efekt jest widoczny dopiero około miesiąca od zabiegu, kiedy dojdzie do całkowitego zagojenia się rany. Po subtelnej korekcji napletek całkowicie pokrywa żołądź.

W sytuacji, w której wykonana została operacja całkowitej redukcji napletka, żołądź zarówno w trakcie wzwodu, jak i w spoczynku, pozostaje przez cały czas odkryta. Poprowadzone przez specjalistę cięcie może przebiec blisko żołędzi, w wyniku czego blizna pooperacyjna będzie znacznie mniej widoczna.

Warto mieć na uwadze, że efekt operacji jest kwestią indywidualną, uzależnioną od wielu aspektów, a w szczególności od uwarunkowań osobistych mężczyzny. Mogą na niego wpływać czynniki takie jak wiek, tryb życia, stan zdrowia bądź też stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych lekarza.