pająki
Porady

Jak pozbyć się pająków z domu?

Owady w domach pojawiają się przez cały rok, często szukają tam schronienia przed zimą lub pożywienia. Niektóre z nich mogą przenosić groźne dla człowieka choroby poprzez zanieczyszczanie żywności, inne niszczą meble lub pozostałe domowe przedmioty. Są też owady, których sam widok jest bardzo nieprzyjemny — do tej grupy owadów z pewnością należą pająki. Walka z pająkami nie jest trudna, ale czasami należy skorzystać z profesjonalnych środków, które pomogą na zawsze usunąć intruzów z domu. Z artykułu dowiesz się jak skutecznie pozbyć się pająków z domu.

Pająki domowe — popularne gatunki, które pojawiają się w domach

W domach i w mieszkaniach najczęściej można spotkać tylko nieliczne gatunki pająków. Zwykle są to nasoszniki lub kątniki. Nasosznik trzęś to najczęstszy bywalec mieszkań. Charakteryzuje się posiadaniem bardzo długich i cienkich odnóży, które u wielu osób budzą obrzydzenie i niepokój. Największym krajowym gatunkiem pająka, który pojawia się w domach, jest kątnik domowy większy. Jego rozmiar jest imponujący — osobnik dorosły osiąga nawet 8 cm długości wraz z odnóżami. Nic więc dziwnego, że na jego widok wiele osób odczuwa strach mieszany z obrzydzeniem. Kątniki mają masywne ciała, budują specyficzne kryjówki w formie lejów. Obecność pajęczyn w kątach domów świadczy na pewno o obecności w nim pająków. Na balkonach oraz tarasach często pojawiają się skakuny lub pająki krzyżaki. Nie warto z nimi walczyć, ponieważ są bardzo pożyteczne, lepiej przenieść je w bezpieczne dla nich miejsce, czyli do ogrodu.

Jak pozbyć się pająków z domu? Domowe sposoby

Domowe sposoby na pozbycie się pająków polegają głównie na regularnym sprzątaniu. Pozbywanie się pajęczyn, odkurzanie i zamiatanie sprawia, że niepokojone owady przestają się gnieździć w zakamarkach mieszkania. Odkurzacz skutecznie redukuje ilość pająków w pomieszczeniach, zwłaszcza tych, które zasiedlają sufity. Likwidacja pająków w domu to też stosowanie zapachów, które są nieprzyjemne dla owadów. Głównie jest to mięta oraz cytryna. Olejki eteryczne tych roślin działają również na inne owady, dlatego warto mieć je w swojej kuchni lub na okiennym parapecie. Zapach orzechów oraz kasztanów również działa drażniąco na pająki. Niektórzy ustawiają te nasiona na okiennych parapetach. Czasami jednak naturalne i domowe sposoby zawodzą, zwłaszcza jeśli w domu pojawiły się ogromne kątniki. Jak pozbyć się pająków z domu na dobre?

Fachowe porady — jak usunąć pająki z domu?

Pająki są zmorą osób, które cierpią na arachnofobię, jeśli odczuwasz paniczny lęk przed pająkami, to powinieneś poszukać skutecznych i sprawdzonych sposobów na pozbycie się pająków z domu. Dobrym rozwiązaniem są środki zwalczające i odstraszające insekty. Profesjonalny preparat znajdziesz na stronie https://www.vigonez.com/product/spray-do-zwalczania-pajakow/. To dobry sposób na pozbycie się wszystkich pająków, tych, które żyją w zakamarkach domu oraz kątników, które tworzą pajęczyny w formie lejków. Obecność pajęczyn jest zawsze sygnałem, że w okolicy pojawiły się insekty. Preparaty stosuje się również w garażach, ale też w piwnicach, a także w warsztatach oraz w pomieszczeniach gospodarczych. Środek zawiera substancje biobójcze, które działają na pająki w ciągu 24 godzin od użycia. Spray na pająki dostępny jest w opakowaniach o różnych pojemnościach.

Jak stosować spray na pająki?

Spray na pająki to szybki i skuteczny sposób na pozbycie się owadów z mieszkania lub z innego pomieszczenia. Środek biobójczy powinien zostać użyty zgodnie z ulotką, która została dołączona do produktu. Pomieszczenia, w których używa się preparatów na pająki, należy opuścić, a po wymaganym okresie karencji — trzeba je przewietrzyć. Należy stosować spray z dala od zwierząt domowych oraz od artykułów spożywczych. Warto przestrzegać wszystkich środków bezpieczeństwa, a zabiegi wykonywać w miejscu pojawienia się pająków oraz pajęczyn. To też sprawdzony sposób na pozbycie się insektów w ogródkach działkowych oraz w placówkach edukacyjnych. Spray nie zostawia śladów na tkaninach oraz na meblach.