kobieta
Porady

Jak stać się femme fatale?

Femme fatale to pojęcie, które wielu osobom kojarzy się pejoratywnie, choć niesłusznie. Zanim stwierdzi się, że mianem tym określa się wyłącznie kobiety przynoszące mężczyznom zgubę, warto dowiedzieć się, czym dokładnie charakteryzuje się osobowość femme fatale. Okazuje się bowiem, że niejedna przedstawicielka płci pięknej chciałaby nosić takie miano. Z tego względu dobrze jest najpierw poznać informacje na temat femme fatale, co to znaczy oraz jak się nią stać.

Kto to femme fatale?

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, kto to femme fatale. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nierzadko określenie to stosuje się zamiennie z pojęciem kobiety fatalnej. Nic więc dziwnego, że wielu osobom kojarzy się ono negatywnie. Mianem femme fatale określa się nierzadko te, które najpierw uwodzą, a później porzucają mężczyznę, łamiąc mu serce, nie zwracają przy tym uwagi na to, czy jest on w związku. Przedstawicielki płci pięknej określane jako kobiety fatalne nierzadko bywają obwiniane o rozbijanie rodzin. Tak naprawdę jednak pojęcie to należy rozumieć zdecydowanie szerzej.

Jak więc można je zdefiniować? Otóż współcześnie uważa się, że femme fatale to kobieta tajemnicza, pewna siebie i uwodząca mężczyzn, którzy jej się podobają. Taka przedstawicielka płci pięknej jest świadoma własnej atrakcyjności oraz śmiało wykorzystuje swoje atuty do zdobycia partnera. Jej oczekiwania mogą być jednak bardzo duże. Nie oznacza to jednak, że femme fatale nie daje mężczyznom nic od siebie. Kobieta fatalna cechuje się zadbaniem, elokwencją i wysokim poczuciem własnej wartości. Można więc spędzić z nią upojną noc, a później wdać się w zajmującą dyskusję. Femme fatale jest otwarta na otaczający ją świat.

Chcesz być femme fatale? Doceń swoją wartość!

Gdy już wiadomo, kim jest femme fatale, niektóre kobiety zastanawiają się, jak można się nią stać. Wbrew pozorom nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim warto popracować nad pewnością siebie. Femme fatale nie jest nieśmiała i wycofana. Nie oznacza to jednak, że musi być wygadana. Małomówność nie stanowi złej cechy, o ile nie wynika z niepewności. Jeżeli kobieta chce budować poczucie własnej wartości, musi być świadoma swoich wad oraz zalet. Nad niektórymi z negatywów można pracować, ale inne trzeba zaakceptować. Jeżeli chodzi zaś o zalety, należy je pielęgnować w sobie oraz podkreślać. Mowa tu zarówno o wyglądzie zewnętrznym, jak i o wnętrzu. Kiedy kobieta usłyszy komplement, przyjmuje go zamiast mu zaprzeczać, a jeśli ktoś naruszy je granice, jest asertywna i mówi o tym wprost.

Nie odsłaniaj od razu wszystkich kart

Jak być femme fatale? Należy wiedzieć, że kobieta fatalna nie odsłania od razu wszystkich swoich kart. Być może właśnie dlatego jest tak pociągająca dla mężczyzny. Nawet jeśli w teorii wiadomo, z czym wiąże się jej tajemniczość, co to znaczy w praktyce? Na pewno nie powinno się na pierwszej randce mówić mężczyźnie o tym, jak bardzo zostało się skrzywdzoną przez poprzedniego partnera czy o desperackim pragnieniu stworzenia stałego związku. Taka postawa może jedynie wystraszyć mężczyznę i na pewno nie sprawi, że spojrzy na przedstawicielkę płci przeciwnej pełnym pożądania wzrokiem. Najprawdopodobniej zniechęci się, a pierwsza randka będzie również ostatnią. Nie należy mówić o swoich oczekiwaniach zbyt wiele.

Dbaj o swój wygląd zewnętrzny i dobre samopoczucie

Jak stać się femme fatale? Należy podkreślić, że jest to pewien proces. Mało która przedstawicielka płci pięknej od urodzenia cieszy się dużą pewnością siebie i poczuciem własnej atrakcyjności. Na pewno pomoże dbałość o swój wygląd zewnętrzny. Powinno się eksponować swoje atuty, a równocześnie nieco ukrywać wady. Warto zadbać o włosy, skórę i paznokcie, ale jednocześnie należy wystrzegać się nadmiernego samokrytycyzmu. Femme fatale nie musi być perfekcyjna i idealna. Troszczy się więc o swój dobrostan psychiczny i nie sabotuje własnych działań. Jeżeli lubi samą siebie, nie będzie poszukiwała potwierdzenia swojej wartości w ramionach mężczyzny. To on będzie pragnął, aby została jego towarzyszką. Przeczytaj więcej na http://www.miastokobiet.pl/kim-jest-kobieta-femme-fatale-definicja-i-znaczenie/ .