Smartfony

Jakie etui najlepiej chroni telefon przed uszkodzeniami?

Etui jest niewielkich rozmiarów pokrowcem, chroniącym przedmioty użytkowe, w tym telefon komórkowy. Obecnie jest ono niezbędnym wyposażeniem smartfona, które chroni delikatne elementy telefonu, takie jak ekran i obiektyw aparatu. Większość produkowanych telefonów charakteryzuje się stosunkowo niską wytrzymałością, dlatego warto dokonać zakupu etui dopasowanego do rodzaju telefonu i osobistych preferencji.

Jak zabezpieczyć telefon?

Współczesne telefony cechują się stosunkowo niską trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ze względu na materiały, z których są wykonywane. Pomimo ich oryginalnego wyglądu, już pierwsza rysa skłoni każdego użytkownika do zaopatrzenia się w nowoczesne etui. Ten drobny, z pozoru zbędny przedmiot, razem ze szkłem hartowanym tworzy zestaw uodparniający telefon na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Producenci zajmujący się wytwarzaniem case’ów do telefonów dbają o to, aby ich produkty przyciągały nie tylko niesamowitą wytrzymałością, ale także klasycznym, stylowym wyglądem. Telefon w etui, ze zwykłego narzędzia pracy, może stać się niezwykłym dodatkiem do naszego stroju, występującego w charakterze akcesorium takiej samej wagi jak zegarek czy okulary. Z tych wszystkich, wyżej wymienionych, względów należy szczególną uwagę zwrócić na dopasowanie etui do rodzaju telefonu oraz oczekiwań względem odpowiedniego designu.

Etui dopasowane do okoliczności

Etui, podobnie jak pasek czy bransoletki, stały się obecnie elementem nie tylko ochraniającym smartfon, ale także pełniącym rolę dodatku, które dopełnia nasz strój. Z tego względu warto zwrócić szczególną uwagę na ten element przy wyborze obudowy, przykładając wagę do materiału i kształtu danego etui. Czarne case’y, wykonane z tworzywa sztucznego lub skóry, z pewnością sprawdzą się przy formalnych wyjściach. Stonowane kolory i prosta forma pokrowca pasują do oficjalnego stroju, takiego jak garnitur lub koszula. Przykładem klasycznej obudowy jest Skórzane Etui Porsche dla iPhone’a® 8 PLUS, posiadające na swojej powierzchni wytłoczone logo „PORSCHE” oraz rozcięte kieszenie na karty. Z kolei etui silikonowe, w kolorach żywych jak pomarańcz, czerwień czy żółć, będą idealnym wyborem na spotkania ze znajomymi, gdzie dominującym dress code’m jest styl casual. Świetnym przykładem takiej obudowy jest silikonowe etui do iPhone 11 Pro – grejpfrutowe, łączące w sobie wszystkie istotne cechy dobrego case’a na telefon.

Jakie etui najlepiej chroni telefon?

Na rynku dostępny jest cały wachlarz etui na telefon wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Istnieją obudowy silikonowe, materiałowe, skórzane, a także zamykane i otwarte. Współcześnie, producenci prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej wytrzymałych etui. Przykładem jest firma ADEVICER, która w kolekcji Arrow Armor, zawierającej produkty łączące w sobie perfekcyjną wytrzymałość i stylowy design, zapewnia telefonowi oryginalny wygląd bez kompromisów w kwestii ochrony telefonu.

Etui z kolekcji ADEVICER Arrow Armor, takie jak np. etui ADEVICER Arrow Armor do iPhone’a 11, wyróżniają się na tle innych tego typu produktów, dzięki zastosowaniu wzmocnionych rogów. To właśnie rogi telefonu najczęściej ulegają uszkodzeniom. Dodatkowo boczne ściany wykończone są specjalnymi żeberkami, zapobiegającymi wyślizgnięciu się smartfona z dłoni. Wysoki poziom funkcjonalności oraz estetyka produktów sprawia, że marka jest doceniana przez miłośników dobrego designu.

Dlaczego etui na telefon pełni tak bardzo istotną rolę?

Koszt wymiany ekranu w telefonie jest dużo większy niż zakup dobrej jakości etui. Z tego powodu pokrowiec jest podstawowym elementem dodatkowego wyposażenia smartfona. Zabezpieczenie telefonu przed upadkiem znacznie przedłuża jego żywotność, co jest szczególnie ważne dla posiadaczy najbardziej delikatnych telefonów dostępnych na rynku. Używanie obudowy nie tylko oszczędzi Ci zbędnych nerwów, gdy Twój telefon upadnie, ale też zminimalizuje ryzyko usterki ekranu lub innych delikatnych podzespołów.