łóżko
Porady

Jakie łóżko do sypialni: drewniane czy tapicerowane?

Łóżko jest zdecydowanie najważniejszym elementem sypialni. Od jego właściwego wyboru zależy komfort snu oraz wypoczynku, dlatego warto poświęcić nieco więcej uwagi tej kwestii. Doskonale dobrane łóżko będzie odpowiadało na wygórowane potrzeby nie tylko pod względem praktycznym, ale także estetycznym. Z uwagi na dostępny szeroki wybór nie zawsze jednak wiadomo, jakie łóżko do sypialni: drewniane czy tapicerowane?

Łóżko drewniane czy tapicerowane – co jest wygodniejsze?

Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę przy wyborze łóżka? Z pewnością jego zakup jest dużo trudniejszy od wyboru innych elementów wyposażenia. Jest to bezpośrednio związane z wyjątkowym przeznaczeniem łóżka, które ma służyć przede wszystkim do wypoczynku. Z tego względu musi być ono odpowiednio dopasowane pod tym względem. Dotyczy to nie tylko samego materaca, ale także pozostałych elementów, w tym obicia oraz ramy. Różnorodnych propozycji w tym względzie z pewnością nie brakuje – możesz wybrać łóżko kontynentalne 160 × 200 lub też zdecydować się na łóżko sypialniane 200 × 220. Wybór konkretnego modelu oraz takich szczegółów jak kolorystyka obicia następuje później. Pierwszym krokiem powinna być decyzja dotycząca tego, czy wybór ma paść na łóżko tapicerowane, czy drewniane. Tego typu modele różnią się nie tylko wyglądem, ale także aspektami praktycznymi.

Łóżko tapicerowane – wygoda przede wszystkim

Jeśli zastanawiasz się, jakie łóżko do sypialni: drewniane czy tapicerowane, musisz przede wszystkim jasno określić swoje potrzeby w tym względzie. Mowa tutaj szczególnie o części zagłówka, która dla wielu osób jest kluczowa, jeśli chodzi o łóżko przeznaczone do sypialni. Jego funkcjonalność może różnić się w zależności od rodzaju materiału wykorzystywanego do jego wykonania. W przypadku łóżka kontynentalnego 160 × 200 jest to obicie tapicerowane. Oznacza to, że zagłówek sam w sobie jest miękki, nawet bez podłożenia poduszki. Będzie on więc idealną opcją dla osób, którym zależy przede wszystkim na błogim odpoczynku po całym dniu pracy, zwłaszcza przy komputerze lub po prostu w pozycji siedzącej. Zastanawiając się, co jest lepsze – łóżko drewniane czy tapicerowane, należy mieć na względzie aspekty praktyczne. Tapicerowane obicie zagłówka zapewnia wyjątkowy komfort podczas codziennego użytkowania. Można się oprzeć o ramę łóżka, bez obaw, że będzie ona szczególnie niewygodna. Wręcz przeciwnie – w przypadku łóżka tapicerowanego odcinek kręgosłupa szyjnego jest dobrze podtrzymywany również w pozycji siedzącej. Jest ono więc doskonałą propozycją dla osób, które lubią czytać w łóżku, również przed snem.

Łóżko drewniane czy tapicerowane – rustykalne drewno

Nieco inaczej sprawa przedstawia się w przypadku drewnianego łóżka sypialnianego. 200 × 220 to jedna z najczęściej wybieranych wersji wymiarowych, choć decyzja w tej kwestii powinna nastąpić dopiero później. Pierwszym krokiem jest wybór wykończenia. W kwestii wygody trzeba wziąć pod uwagę ewentualne niedogodności, jeśli chodzi o łóżko drewniane. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu mebel posiada twardy zagłówek. Plusem takiego rozwiązania z pewnością jest łatwość czyszczenia – wystarczy przetrzeć ramę wilgotną szmatką, aby usunąć wszelkie powstałe wcześniej zabrudzenia. Jeśli więc myślisz, czy wybrać łóżko tapicerowane, czy drewniane, a jednocześnie zależy Ci na czystości, to właśnie drewniane wykończenie może być dobrym pomysłem. Ponadto drewniane łóżko charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem oraz klasycznym designem.

Jakie łóżko do sypialni – drewniane czy tapicerowane?

Oprócz użyteczności liczy się także estetyka, szczególnie w przypadku mebli przeznaczonych do wyposażenia sypialni. Lepiej sprawdzi się łóżko drewniane czy tapicerowane? Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona od stylu, w jakim zostało urządzone całe pomieszczenie. Do wnętrz glamour, o bardziej wysmakowanym stylu, doskonale pasuje łóżko tapicerowane, które samym swoim wyglądem zdradza wysoką jakość. Jednocześnie łóżko z takim wykończeniem staje się centralnym punktem całej sypialni. Łóżko drewniane natomiast jest idealną propozycją do wnętrz rustykalnych, loftowych, klasycznych, czy urządzonych w stylu skandynawskim.