Zabawy i zabawki

Mata do zabawy – bezpieczeństwo maluszka

Jako rodzic w szczególny sposób chcesz zadbać o bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój Twojego maluszka. Na rynku dostępnych jest wiele zabawek edukacyjnych wspierających poznawanie świata, ciekawość dziecka i jego sprawność manualną i fizyczna. Mata do zabawy dla niemowlaka to jedna z możliwości, która przyczynia się do stabilnego i zdrowego rozwoju ruchowego. Pozwala badać jego własne możliwości, a jednocześnie zapewnia świetnie miejsce do zabawy, bezpieczne i amortyzujące upadki. Jak dobrze wybrać taką matę, by pomagała maluszkowi się rozwijać? Na jakie elementy powinnaś zwrócić uwagę?

Bezpieczna przestrzeń do zabawy – maty dla dzieci

Niemowlaki nieustannie badają świat. Kiedy tylko wypuści się je z łóżeczka, sprawdzają i dokładnie obserwują otaczającą ich rzeczywistość. Zadbaj więc o bezpieczną przestrzeń dla swojego dziecka i wybierz dla niego matę do zabawy na podłodze. Zamortyzuje ona upadki i zniweluje ryzyko obtarć i siniaków, które mogą pojawić się w trakcie wygibasów i raczkowania na twardym podłożu.

Można ją położyć na panelach drewnianych albo podłodze ze zwykłych płytek. Sprawdzi się również świetnie na dywanie, jednocześnie urozmaicając maluchowi przestrzeń i pobudzając go do aktywności i zabawy. W pokoju dziecięcym będzie stanowiła miejsce do gimnastyki i kulania, a w chwilach zmęczenia zapewni dziecku kąt do odpoczynku, snu i relaksu.

Wszystkie maty do zabawy powinny być wykonane z hipoalergicznych materiałów, tak aby ograniczyć ryzyko wystąpienia alergii u niemowlaka. Najlepiej, jeśli wykorzystuje się do ich produkcji 100% bawełnę, która jest jednocześnie delikatna i miękka w dotyku. Ważne jest także wypełnienie maty dla dziecka oraz jej konstrukcja. Elastyczna włóknina wraz z pikowaniem sprawiają, że wypełnienie nie przesuwa się, zapewniając pełen komfort, swobodę i przede wszystkim bezpieczeństwo podczas wszystkich ruchowych zabaw na macie.

Zapewnij maluszkowi komfortowy rozwój

Wybór odpowiedniej maty do zabawy dla dzieci nie należy do najłatwiejszych zadań. Zwłaszcza że na rynku dostępnych jest wiele produktów w różnych wzorach, o różnej wielkości i wypełnieniu. Pamiętaj, że mata musi zapewniać maluszkowi rozwój na najwyższym poziomie, a jednocześnie stanowić dla niego przestrzeń do zabawy i odpoczynku.

Zadbaj o odpowiedni rozmiar maty, najlepiej o długości krawędzi ok.1m, dzięki czemu będziesz miała pewność, że niemowlak szybko z niej nie ucieknie, wykonując na niej kulania, obroty czy inne wygibasy. Dodatkowo ważne, by była ona w delikatnych, subtelnych kolorach. Nie pobudzaj zbytnio dziecka rzucającymi się w oczy barwami i wzorami, postaw na pastelowe odcienie i proste formy, jak gwiazdki, serduszka i chmurki. Taki styl z pewnością zaciekawi dziecko i nie przytłoczy go nadmiarem informacji dostępnych wokoło. Wiele wzorów dostępnych w sklepie pozwoli Ci dopasować produkt do płci Twojego dziecka oraz pokoju dziecięcego.