babcia
Porady

Pomysły na prezent na Dzień Babci i Dziadka

Styczeń to miesiąc, w którym obchodzony jest Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Ten pierwszy przypada na dzień 21 stycznia, a drugi na 22 stycznia. Wielu wnuków będzie więc gorączkowo zastanawiać się nad tym, jaki prezent na Dzień Babci i Dziadka wybrać. Jeżeli chcesz postawić na coś wyjątkowego, musisz być gotów na poświęcenie odrobiny swojego czasu. Znalezienie odpowiednich podarunków może sprawić nieco trudności. Na szczęście w sklepach znajdziesz naprawdę mnóstwo interesujących rozwiązań. Dobrze byłoby jednak, gdybyś wiedział, jakie są aktualne potrzeby oraz preferencje Twoich dziadków. 

Zestaw herbat, a może ulubiony alkohol?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, co wybrać na prezent na dzień Babci i Dziadka, zastanów się nad tym, czy nie ucieszyliby się oni z zestawu herbat. Oczywiście alternatywę dla herbat mogą stanowić kawy, na przykład smakowe. Nietrudno więc zauważyć, że kawa i herbata to najpopularniejsze napoje, których nie szczędzą sobie także osoby starsze. Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj herbaty wybrać, najlepiej zdecyduj się na zestaw różnych herbat. Mogą znaleźć się w nim te czarne, jak i zielone czy białe. Wśród osób starszych zainteresowaniem cieszą się również herbatki owocowe. Jeżeli chodzi o zioła, zachowaj ostrożność. Niektóre z nich mogą wchodzić w interakcje z lekami, a trzeba przyznać, że większość osób starszych zażywa na stałe jakieś medykamenty. Alternatywą dla kaw i herbat lub dodatkiem do nich mogą być także alkohole. Być może Twój dziadek przepada za whiskey, a babcia chętnie napiłaby się ulubionego likieru? Wspaniałym dodatkiem do alkoholi będą natomiast czekoladowe ozdoby. Są one zarówno atrakcyjne pod względem wizualnym, jak i są po prostu smaczne. Twoja babcia na pewno ucieszy się z czekoladowego bukietu, a dziadek z czekoladek przypominających narzędzia. Bez względu na to, na co padnie Twój wybór, postaraj się jak najpiękniej zapakować prezent.

Coś dla zdrowia i urody

Gdy wielkimi krokami zbliża się Dzień Babci i Dziadka, a Ty nadal nie wiesz, na jaki prezent się zdecydować, ponieważ Twoi dziadkowie nie lubią słodyczy ani herbat, a od alkoholu stronią, to nadal masz do dyspozycji wiele możliwości. Niemal każda babcia używa jakichś kosmetyków, a wielu dziadków nie wyobraża sobie wyjścia bez skropienia się ulubioną wodą kolońską. Wydaje się więc, że doskonałym pomysłem na prezent mogą okazać się właśnie perfumy. Twoja babcia może ucieszyć się również z kremu do twarzy. Wspaniałym rozwiązaniem mogą okazać się również kosmetyki kąpielowe w postaci olejków, soli czy kul musujących. Do gustu przypadną one raczej paniom niż panom, choć od tej reguły są rzecz jasna pewne wyjątki. Niektóre akcesoria kąpielowe do złudzenia mogą przypominać czekoladowe ozdoby, a po ich rozpuszczeniu się w wodzie, wanna pachnie jak najsmaczniejsza pralinka. Dobrym wyjściem może okazać się także zakup suplementów wzmacniających serce czy oczy. Do zakupu suplementów zawsze musisz podchodzić ostrożnie. Upewnij się, że są bezpieczne i nie wchodzą w niepożądane interakcje z lekami, które zażywają Twoi dziadkowie. Na szczęście w aptekach pracują doświadczeni farmaceuci, którzy na pewno doradzą Ci odpowiedni preparat. 

A może bilety do teatru?

Jeżeli nie wiesz, jaki prezent na Dzień Babci i Dziadka wybrać, możesz pomyśleć także o zakupie biletów na jakieś ciekawe wydarzenie. Może to być koncert ulubionego zespołu Twoich dziadków, jak również spektakl operowy czy teatralny. Jeśli znasz upodobania swoich dziadków, na pewno uda Ci się znaleźć najlepsze rozwiązanie. Warto na taki koncert czy spektakl wybrać się ze swoimi dziadkami. W ten sposób podarujesz im nie tylko rozrywkę, ale także swój czas. Jak zaś powszechnie wiadomo, czas jest bezcenny. Trudno więc o piękniejszy podarunek dla bliskich Ci osób. Po skończonym spektaklu lub koncercie warto zaprosić swoich dziadków na obiad lub kolację. Niekoniecznie musi mieć ona miejsce w wykwintnej restauracji. Śmiało możesz zaprosić dziadków do domu i tam zaserwować im przygotowany wcześniej posiłek. Dobrą opcją może okazać się także wspólne gotowanie bądź zamówienie pizzy.