Humor

Śmieszne obrazki na Facebooka – fenomen i historia

Zapewne każdy z czytających ten artykuł posiada swoje własne konto na najsłynniejszym portalu społecznościowym, jakim jest Facebook. Na tym portalu można znaleźć dosłownie wszystko. Można np. poznać drugą połówkę i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić sobie mikser wysokoobrotowy ze srebrnymi ostrzami. Tak samo można spotkać liczne fanpage’e, które zajmują się publikowaniem memów i innych zabawnych treści. Można śmiało powiedzieć, że Facebook jest „do tańca i do różańca”, tj. już dawno przekroczył barierę bycia po prostu stroną, na której rozmawia się ze znajomymi i dzieli przeżyciami.

Skąd wzięły się śmieszne memy na Facebooku?

Memy do niedawna były powszechne na stronach, gdzie miały swoje narodziny. Dlaczego więc są także na słynnym portalu społecznościowym? Ludzie są bardzo leniwi – do tego stopnia, że nie chce im się szukać treści na innych domenach, stąd inni ludzie – ci sprytni – założyli grupy i fanpage’e pełne memów. Każdy przeciętny zjadacz chleba natknie się na śmieszny obrazek z podpisem przewijając swoją tablicę, nawet, jeżeli by nie chciał. Śmieszne memy lądują na Facebooka w zastraszającym tempie – co zrodziło jeszcze zabawniejszą sytuację. Jaką? Ludzie zaczęli tworzyć memy o Facebooku i publikować je na różnych portalach, w szczególności na tym najbardziej zainteresowanym. Karuzela śmiechu po raz kolejny zatoczyła koło, jednak nikogo to nie dziwi. Ktoś powiedział kiedyś, że wszystko, co jest w internecie – zostało wyśmiane. Ciężko jest zaprzeczyć tej teorii.

Nie da się również zaprzeczyć, że śmiech jest ważny w życiu każdego człowieka, dlatego śmieszne memy na Facebooka są dzisiaj tak popularne, a ich popularność stale rośnie. Można tutaj powołać się na efekt kuli śnieżnej. Powiedzmy, że taką kulą jest mem. Jedna osoba przekaże go trójce swoich znajomych, a oni (każdy z osobna) trójce swoich. W ten sposób lawina memów zasypuje tablice każdego użytkownika, ale też żadnemu z nich to nie przeszkadza, przynajmniej zazwyczaj.