biologia
Porady

Totalna biologia – co to jest?

Ostatnimi czasy coraz więcej mówi się o totalnej biologii. Bardzo prawdopodobne jest jednak to, że jeszcze nie wiesz, co takiego kryje się pod tym enigmatycznym terminem. Dobrze byłoby zatem, abyś poznał odpowiedź na pytanie o to, co to jest biologia totalna. Możesz być nią szczególnie zainteresowany, jeśli poszukujesz alternatywnych metod leczenia różnego rodzaju schorzeń.

Totalna biologia – najważniejsze informacje

Totalna biologia posiada zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Nie sposób zaprzeczyć temu, że może ona wzbudzać zarówno spore kontrowersje, jak i zaciekawienie. Zgodnie z założeniami biologii totalnej, wszelkie zmiany zachodzące w ludzkim organizmie są skutkiem reakcji na jakieś zagrożenie. Jeżeli dojdzie u Ciebie do pojawienia się konfliktu biologicznego na skutek jakiejś trudnej sytuacji, będziesz mógł spodziewać się reakcji swojego mózgu. Zgodnie z założeniami totalnej biologii, choroba ma na celu tak naprawdę utrzymanie człowieka przy życiu. Stanowi ona swoisty sygnał przemawiający za tym, że w Twoim wnętrzu coś jest nie tak. Twoim zadaniem jest więc dowiedzieć się, co to takiego. Poznanie przyczyny bądź przyczyn nie zawsze Ci się spodoba. Niemniej jednak, według totalnej biologii, jest to niezbędne, aby można było podjąć walkę o lepsze zdrowie i samopoczucie psychofizyczne. 

Jakie są przyczyny chorób według totalnej biologii?

Ważne jest nie tylko to, abyś wiedział, co to jest totalna biologia, ale również i to, abyś miał świadomość tego, jakie są według niej przyczyny chorób. Otóż zgodnie z założeniami biologii totalnej, choroba nie jest stanem patologicznym, ale pozwala utrzymać ludzki organizm przy życiu. Można przypisać jej zatem funkcję adaptacyjną. Co jednak stanowi przyczynę różnego rodzaju problemów zdrowotnych? Totalna biologia upatruje ich przede wszystkim w nieuświadomionych konfliktach z przeszłości. Chroniczny stres, jak również traumy, także mogą stać się źródłem chorób, zarówno tych mniej, jak i bardziej poważnych. 

Komu może pomóc totalna biologia?

Totalna biologia to tak naprawdę coś, z czego może czerpać każdy, także Ty, jeśli masz na to ochotę. Musisz jednak mieć na uwadze to, że nie jest to taka metoda leczenia, która ma naukowo udowodnioną skuteczność. Niemniej jednak może być stosowana jako wsparcie leczenia konwencjonalnego oraz psychoterapii. Niektórzy starają się jednak pokonywać swoje trudności ze zdrowiem wyłącznie przy pomocy założeń totalnej biologii. Istotne jest jednak to, aby postępować zgodnie ze swoimi osobistymi przekonaniami. Jeśli więc jesteś przekonany do totalnej biologii, korzystaj z niej. Nie zmuszaj jednak do tego osób, które nie są przekonane do tej alternatywnej metody leczenia. Nie każdy musi być przecież jej zwolennikiem. Wydaje się, że najlepiej mieć po prostu otwarty umysł. Krytykowanie i negowanie założeń totalnej biologii raczej nie będzie służyć niczemu dobremu. Zawsze można jednak pozostawać sceptycznym. 

W jaki sposób korzystać z totalnej biologii w codziennym życiu?

Nie brakuje osób, które udzielają konsultacji z zakresu totalnej biologii. I to właśnie z ich wsparcia powinieneś skorzystać, jeżeli zależy Ci na poprawie swojego samopoczucia w sposób zgodny z jej założeniami. W tym celu możesz chociażby odwiedzić stronę internetową https://ewadawidziak.pl/konsultacje-z-zakresu-totalnej-biologii/. Pomoc ekspertów jest nieoceniona, zwłaszcza jeśli nie ma się czasu na samodzielne zgłębianie tajników totalnej biologii. Jeżeli jednak dysponujesz sporą ilością wolnego czasu, zapału oraz chęci, nic nie stoi na przeszkodzie temu, abyś sam odkrywał jej tajemnice. Musisz jednak liczyć się z tym, że będzie to wymagało od Ciebie zdecydowanie więcej wysiłku i pracy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co to totalna biologia, możesz odwiedzić jakąś księgarnię. Znajdziesz tam całkiem sporo ciekawych pozycji traktujących o biologii totalnej. Godne polecenia są także różnego rodzaju prelekcje, wykłady otwarte czy podcasty. One także mogą stanowić godne uwagi źródło wiedzy o totalnej biologii.