expo
Porady

Expo Dubai – co to jest?

Przedsiębiorcy, którzy na co dzień zajmują się prowadzeniem własnej firmy, z pewnością zdają sobie sprawę z faktu, jak bardzo opłacalne jest uczestniczenie w różnego rodzaju eventach branżowych. Głównie ma to na celu zawieranie nowych znajomości w postaci wspólników biznesowych, a także klientów. Wystawa światowa expo Dubai to jedno z największych i najpoważniejszych wydarzeń gospodarczych na świecie. Ten artykuł ma na celu przybliżyć szczegółowe atrakcje czekające na gości, a także udzielić odpowiedzi na kilka dość istotnych pytań.

Expo Dubai co to jest?

Światowa wystawa Expo 2020 Dubai to bardzo prestiżowe wydarzenie, dlatego nie mogło obyć się bez polskiego akcentu. Na odwiedzających w strefie “Mobility” czeka Pawilon Polski, który został odznaczony srebrną nagrodą przyznawaną przez Biuro Wystaw Światowych, za aranżację wnętrz pawilonów średniej wielkości.

Główną wizją twórców tego Pawilonu było połączenie trzech rzeczy czyli technologii, natury i sztuki. Pod względem architektury ten obiekt, którego powierzchnia oscyluje w granicach 2,000m2 jest zaprojektowany w bardzo nowoczesny, innowacyjny sposób. Główną jego częścią, która rzuca się w oczy wszystkim odwiedzającym, jest kinetyczna rzeźba przedstawiająca wędrówkę ptaków pomiędzy Polską a krajami arabskimi. Ma to na celu przypomnienie osobom zainteresowanym o tym, że jako kraj uczestniczymy w dobrych relacjach z całym światem, a dodatkowo jesteśmy też producentem wysokiej jakości dóbr i towarów. Zastanawiając się, co to jest expo w Dubaju, polecane jest branie udziału w różnego rodzaju prezentacjach, warsztatach i konferencjach biznesowych dzięki temu uzyskanie odpowiedzi stanie się prostsze.

Pawilon Polski

Hasłem przewodnim polskiego udziału w międzynarodowych targach gospodarczych Expo 2020 Dubai jest „Polska. Kreatywność inspirowana naturą”. Pomysłów na całą koncepcję i ekspozycję było mnóstwo, natomiast finalnie zdecydowano się na taki styl i jest za to odpowiedzialne konsorcjum Science Now, Stellar Fireworks i Tellart, które dodatkowo jest jednocześnie pomysłodawcą i twórcą tzw. “Polskiego Stołu”.

Konferencje biznesowe i wystawy

Podczas trwania międzynarodowych targów Expo 2020 Dubai organizowane jest mnóstwo interesujących wystaw oraz konferencji biznesowych. Prelegenci z całego świata przekazują wiele skutecznych porad i wskazówek odnośnie tego, jak prowadzić swój biznes i sukcesywnie zwiększać zyski. Obecność na tego typu wydarzeniu to doskonała okazja na zapoznanie się z potencjalnymi przyszłymi wspólnikami biznesowymi, a oprócz tego możliwe jest zdobycie solidnej liczby nowych klientów. Na pytanie “expo dubai co to?” można więc odpowiedzieć, że to ogromna szansa dla każdego przedsiębiorcy.

“Polski Stół”

Na zapoznanie się ze wszystkimi atrakcjami, które oferuje Polski Pawilon, wystarczy około 30 minut, natomiast najlepiej będzie zarezerwować sobie trochę więcej czasu, aby w pełni doświadczyć całej ekspozycji. Wspomniana już artystyczna instalacja multimedialna “Polski Stół” to połączenie wielu modułów, które tworzą spójną całość, odzwierciedlając przy tym hasło przewodnie “Polska. Kreatywność inspirowana naturą”.

Osoby wizytujące strefę “Mobility” mogą wziąć udział w różnego rodzaju wydarzeniach nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci! Dla najmłodszych zostały przygotowane warsztaty z kodowania prowadzone przez doświadczonych specjalistów. Dorosłe grono odwiedzających może zadowolić się codziennymi recitalami Chopinowskimi lub wziąć udział w wyjątkowych seminariach biznesowych.

Z roku na rok wystawa światowa Expo Dubai zyskuje coraz większe grono zwolenników, dlatego z uwagi na duże zainteresowanie warto sprawdzić, jak wygląda sytuacja związana z miejscami i w razie czego dokonać szybszej rezerwacji. W ostatnim roku przez cały okres trwania tego wydarzenia przewinęło się ponad 1,5 miliona odwiedzających, biorąc udział w ponad tysiącu wydarzeń! Te niesamowite liczby potwierdzają skalę i wyjątkowość Expo 2020 Dubai.