telefon
Porady

Czym można pomalować obudowę na telefon?

Aby móc bezpiecznie korzystać ze swojego telefonu, warto jak najszybciej zaopatrzyć go w odpowiednie etui i szkło lub folię na ekran. O ile zabezpieczenie jest w zasadzie niewidoczne, tak etui na telefon Lenovo B może być również świetną ozdobą każdego smartfona. Jeśli na swój telefon nie możesz znaleźć takiej obudowy, która odpowiadałaby Ci wizualnie, to sięgnij po gładkie etui silikonowe, które później możesz samodzielnie pomalować i ozdobić. To również dobry sposób, aby odświeżyć starą obudowę, która już nieco zżółkła, a dalej dobrze chroni urządzenie. Czym pomalować case na telefon?

Czym pomalować etui na telefon Lenovo B? 

Jeśli chcesz nieco odmienić wygląd swojego telefonu i zastanawiasz się czym pomalować etui na telefon, to wcale nie musisz szukać daleko! Do tego zadania świetnie sprawdzą się najzwyklejsze lakiery do paznokci. Z ich pomocą możesz nie tylko zamalować całą powierzchnię obudowy, ale i wykorzystać je do zrobienia drobnych wzorków. Dostępne są także lakiery z bardzo precyzyjnym pędzelkiem, które pozwolą Ci na domalowanie bardzo drobnych i precyzyjnych elementów. Aby takie etui było trwałe i się nie ścierało, warto zabezpieczyć je bezbarwnym lakierem. Zamiast zwykłych lakierów można użyć także lakierów hybrydowych, które będą jeszcze trwalsze. W tym przypadku jednak trzeba nieco zmatowić powierzchnię etui, aby lakier mógł się do niego przyczepić. Kiedy ozdabiasz swój case, możesz sięgnąć również po lakiery brokatowe albo takie, które odbijają światło. Dzięki temu telefon będzie wyglądał naprawdę ciekawie. 

Czym pomalować silikonowe etui? Wypróbuj farby i pisaki akrylowe!

Prostym sposobem na pomalowanie swojego etui jest wykorzystanie przyborów artystycznych. Do tego celu idealnie sprawdzą się farby akrylowe, które charakteryzują się wysokim kryciem i dużą wytrzymałością. Każdą obudowę warto najpierw pokryć jedną lub dwoma warstwami białej farby, aby przygotować sobie dobry grunt pod malowanie szczegółów. Na białej farbie akrylowej możesz bez problemu szkicować ołówkiem, więc możesz narysować sobie wzór, jaki chciałbyś uzyskać na swoim etui.

Do wykonania wzorzystej i kolorowej obudowy wcale nie potrzebujesz kupować wiele kolorów. Wystarczą trzy podstawowe – niebieski, żółty, czerwony i do tego czarny plus biały. Z takim zestawem możesz wymieszać praktycznie każdy kolor. Aby łatwiej było Ci namalować wszystkie drobne elementy, możesz zaopatrzyć się w zestaw różnorodnych pędzelków. Większymi bez problemu pokryjesz całą powierzchnię, a mniejszymi dodasz drobne detale.

Jeśli Twoje farby nie są zbyt kryjące, spróbuj zrobić nimi kilka warstw. Pamiętaj jednak, że przed nałożeniem kolejnej warstwy musisz odczekać, aż poprzednia wyschnie. Dzięki temu nic się nie popsuje, a kolor stanie się kryjący. Etui wykonane farbami akrylowymi również trzeba zabezpieczyć, bo inaczej pigment może się obdrapywać. Taką obudowę dobrze jest zabezpieczyć 2-3 warstwami bezbarwnego lakieru, dzięki czemu trwałość znacznie się wydłuży. 

Ciekawą alternatywą dla klasycznych farb akrylowych są pisaki akrylowe. Są równie kryjące co sama farba, jednak, jak sama nazwa wskazuje, występują w formie pisaków. Można łączyć je z farbami lub wykorzystać samodzielnie. Z ich pomocą możesz wykonać ciekawy case na telefon. Znajdziesz zarówno duże, które pozwolą Ci pokryć całą obudowę, jak i małe – precyzyjne, które świetnie sprawdzą się do zrobienia szczegółów. Tu również musisz pamiętać o zabezpieczeniu gotowej pracy lakierem.

Czym pomalować obudowę telefonu?

Ostatnią, choć nieco bardziej wymagającą metodą pomalowania etui jest użycie sprayów. Z ich pomocą można łatwo, szybko i równomiernie pokryć całą obudowę, jednak spraye mogą mocno brudzić i ich używanie nie dla każdego jest proste. Warto przygotować sobie odpowiednie miejsce do ich używania – najlepiej na dworze. Dzięki temu korzystanie z nich jest bezpieczne, a przy okazji nie zniszczą się żadne elementy wyposażenia domowego. Używając sprejów, również wykonaj przynajmniej 2-3 warstwy, aby kolor był wyrazisty i dobrze krył etui. Tu, jak przy każdej innej metodzie, warto zabezpieczyć całość bezbarwnym lakierem. Przy tej metodzie trudno będzie uzyskać drobne szczegóły, ale za to możesz z łatwością wykonać efekt galaxy.