Porady

Zamek do szafki pracowniczej – jaki wybrać?

Szafki pracownicze to niezbędny element w wielu branżach, coraz więcej pracodawców decyduje się na zakup zamków do tego typu szafek. Jednak wybór odpowiedniego zamku nie należy do najłatwiejszych zadań, jeżeli nie wiesz, tych kilku rzeczy.

Dlaczego warto zamontować zamek w szafce pracowniczej?

Jeżeli w Twoim zakładzie pracy, pracodawca jest niechętny do zakupu zamków do szafek pracowniczych, to koniecznie przedstaw mu wszystkie argumenty za wdrożeniem tego rozwiązania. Przede wszystkim największą zaletą skorzystania z zamków do szafek pracowniczych, jest to, że dzięki temu umieszczone tam przedmioty będą całkowicie bezpieczne, ponieważ dostęp do nich będą miały tylko osoby do tego upoważnione. Niestety, wielu pracodawców decyduje się na ten krok dopiero wtedy, gdy pracownicy zaczynają zgłaszać kradzieże. W wielu przypadkach okazuje się, jednak że wtedy jest już za późno na takie działania, ponieważ najcenniejsze przedmioty zostały już utracone. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze zabezpieczenie przed tego typu sytuacjami. Z pewnością zaoszczędzi to wiele nerwów nie tylko pracodawcy, ale również i pracownikom. Dodatkowo zamek może pełnić również walory estetyczne, co może okazać się szczególnie ważne, jeśli szafki znajdują się w miejscu widocznym dla potencjalnych klientów. 

Co zrobić w przypadku zgubienia klucza do szafki pracowniczej?

Wiele osób, boi się zdecydować na zamki w szafkach pracowniczych, ponieważ obawiają się sytuacji, w której klucz do danej szafki zostanie zgubiony i dostęp do schowanych tam przedmiotów, będzie niemożliwy. Na szczęście istnieje wiele sposób otworzenia danej szafki, które szczegółowo wyjaśnią Ci pracownicy firmy, która będzie montowała zamki w szafkach pracowniczych w twojej firmie. Oczywiście, aby uniknąć tego typu stresujących sytuacji, należy zawsze trzymać klucz w bezpiecznym miejscu. Dobrą opcją jest również dorobienie zapasowego klucza, choć coraz popularniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z zamków do szafek, które korzystają z najnowszych technologii i do otwarcia nie potrzebują klucza.

Jaki zamek do szafki pracowniczej?

Powinien on być dostosowany do warunków, które panują w danym miejscu. Na przykład w każdym pomieszczeniu będzie na przykład wystarczająco przestrzeni do zamontowania zamków z gałkami, ponieważ korzystanie z nich równocześnie przez kilka osób obok siebie, może stać się bardzo uciążliwe. Przy wyborze odpowiedniego zamka do szafki pracowniczej warto porozmawiać z firmą, która ma montować dane zamki. Jej pracownicy z pewnością będą wiedzieć, jakie będzie najlepsze rozwiązanie w twojej sytuacji. Jeśli, jednak nie masz takiej możliwości, aby skonsultować tę decyzję ze specjalistą, zawsze możesz poprosić o opinię swoich pracowników. Ostatecznie, to właśnie oni będą najczęściej korzystać z tych szafek. Jednak, przed zrobieniem jakiejkolwiek ankiety, najpierw powinieneś sam dokładnie zagłębić się w temat. Potem zaś powinieneś zapoznać swoich pracowników z informacjami, które zdobyłeś. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wspólnie uda się Wam podjąć najlepszą z możliwych decyzji.

Pamiętaj, aby nie śpieszyć się z ostateczną decyzją. Dobrze wybrane zamki do szafek pracowniczych powinny służyć niezawodnie przez wiele długich lat. Dlatego warto odpowiednio przygotować się do tego wyboru. Ponadto dobre zaplanowanie zakupu zamków do szafek pracowniczych, może sprawić, że zaoszczędzisz dużo pieniędzy.

Jakie wymogi powinien spełniać zamek do szafki pracowniczej?

Przede wszystkim, tak jak wszystkie inne zamki, powinien on być możliwe jak najbardziej odporny na różnego rodzaju ataki, ponieważ główną rolą tego typu zabezpieczeń jest ochrona przed kradzieżą rzeczy, które znajdują się w danej szafce. Warto zastanowić się, jaki zamek do szafki pracowniczej, będzie najlepszy w danej sytuacji. Należy pamiętać, że na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od tego, w czym konkretnie specjalizuje się zakład pracy, do którego należy zakupić zamki. Ta informacja z pewnością pomoże wybrać najlepsze zamki do danej sytuacji.