nieruchomości
Porady

Czym się zajmuje administrator nieruchomości?

Bardzo ważne jest, to gdy mieszkamy w bloku, abyśmy mogli zgłosić jakieś rzeczy wymagające naprawy do administratora nieruchomości. Jego zadaniem będzie naprawa  powstałego problemu lub wezwanie ewentualnego fachowca, który wykona tę naprawę. Ogólnie do zadań takiej osoby należy pilnowanie porządku na osiedlu i bloku.  Ma on też dbać o czystość na osiedlu i w budynkach mieszkalnych, dlatego jakieś zabrudzone pomieszczenia warto do niego zgłaszać. 

Jakie zadania ma do wykonania administrator nieruchomości?

Administrator nieruchomości ma sporo obowiązków, ponieważ odpowiada on za opiekę bloku lub całego osiedla. Musi on kontrolować urządzenia i instalacje, a następnie naprawić ewentualne błędy w niej odkryte. Do niego trzeba też zgłosić ewentualne problemy związane z jakimiś lokatorami lub innymi rzeczami, które nas denerwują. Jego zadaniem jest przyjęcie skargi i rozmowa z ludźmi, którzy są odpowiedzialni za jakieś przewinienie. Odpowiada on też za bezpośrednią obsługę Wspólnot Mieszkaniowych. Do jego obowiązków należy nadzorowanie wykonywanych prac na terenie budynku przez firmy zewnętrzne i zgłaszanie im ewentualnych uchybień, które wykonali. Dlatego, jeżeli jakaś firma prowadzi prace porządkowe lub usługi serwisowe na obiekcie to do jego zadań należy kontrola ich pracy. Dlatego człowiek zatrudniony na tym stanowisku ma wiele obowiązków i musi dbać o wszystkie szczegóły dotyczące danej nieruchomości. 

Jakie cechy powinien mieć dobry administrator nieruchomości?

Człowiek pracujący w tym zawodzie powinien lubić kontakt z ludźmi, ponieważ w tej pracy będzie mnóstwo kontaktu z drugim człowiekiem. To musi być też osoba odpowiedzialna i operatywna. Powinna ona szybko podejmować decyzję i musi umieć analizować sytuacje i szybko rozwiązać problem. Wiadomo, że jakieś awarie bardzo przeszkadzają mieszkańcom, dlatego trzeba bardzo szybko działać, aby naprawić to, co się zepsuło. Wiadomo, że musi być to człowiek samodzielny oraz dyspozycyjny, ponieważ nieraz będzie trzeba popracować po godzinach pracy, ponieważ na przykład w budynku dojdzie do sporej awarii. Człowiek wykonujący ten zawód powinien też mieć wysoką kulturę osobistą i być osobą bardzo komunikatywną. Dobry zarządca to człowiek, który też potrafi wykonać proste prace remontowe i ewentualnie coś naprawić. Dlatego musi on mieć trochę cech złotej rączki i potrafić wykonywać tak proste naprawy jak na przykład przykręcenie jakiegoś odstającego elementu, czy naprawę gniazdka elektrycznego. Ewentualnie (jeśli nie jest złotą rączką) potrafiący uruchomić sieć kontaktów, która pomoże naprawić problemy.

Jak znaleźć administratora nieruchomości?

Szukając dobrego administratora nieruchomości można popytać znajomych z okolicznych bloków, czy są zadowoleni z pracy administratora nieruchomości – Warszawa. Taka osoba najlepiej jakby miała doświadczenie w tego typu pracy oraz potrafiła wykonywać niezbędne naprawy w budynku. Można też wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę administrator nieruchomości Warszawa i znaleźć ludzi pracujących w tym zawodzie, którzy swoje usługi oferują w internecie. Należy zapoznać się z opiniami o nich innych użytkowników.