Porady

Jakie meble do kuchni?

Mała kuchnia, z którą często mamy do czynienia w niewielkich mieszkaniach w bloku wymaga większego zaplanowania niż przestronna kuchnia w domu jednorodzinnym. Ergonomia i wizualne zagospodarowanie przestrzeni wymaga zwykle więcej przemyśleń lub w ostateczności pomocy fachowca. Warto więc zastanowić się jakie meble w niewielkiej kuchni sprawią, że nie tylko wyda się ona większa, ale także będzie wyjątkowo funkcjonalna.

Meble modułowe do małej kuchni

Zastanawiając się jakie meble do małej kuchni wybrać należy kierować się tym, aby nie zajmowały one całej przestrzeni, a drzwi i szafki dobrze się otwierały. Przestronna, ale niezagracona kuchnia może sprawiać wrażenie, że jest znacznie większa niż w rzeczywistości. Małe wnętrza kuchenne można optycznie powiększyć, wybierając wykończenia i armaturę w jasnych kolorach, dzięki czemu przestrzeń wydaje się większa. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie mebli modułowych w planowaniu niewielkiej kuchni.

Meble modułowe do małych kuchni, to nic innego jak połączenie poszczególnych szafek kuchennych w system mebli kuchennych. Każda szafka sprzedawana jest osobno, więc zestaw można dostosować do własnych potrzeb, oraz wielkości wolnej przestrzeni. W małym pomieszczeniu ważne jest, aby maksymalnie wykorzystać każdy centymetr. Takie rozwiązanie może być świetnym sposobem na uporządkowanie rzeczy zgodnie z oczekiwaniami. Meble kuchenne modułowe są produkowane w wielu rozmiarach oraz dają szereg różnych możliwości.

Jakie kolory mebli wybrać do małej kuchni

W niewielkich przestrzeniach bardzo łatwo jest stworzyć poczucie niechcianego przytłoczenia. Aby uniknąć tego nieprzyjemnego wrażenia, warto zastanowić się jakie meble do kuchni, jasne czy ciemne będą lepszym rozwiązaniem? Chociaż klasyczne kuchnie pięknie prezentują się z meblami o fornirowanych frontach w kolorach drewna, najbezpieczniejszym wyborem do małej kuchni są meble w jasnych kolorach, które mogą optycznie powiększyć przestrzeń. Najlepszym wyborem są białe meble kuchenne, które są obecnie bardzo popularne. Białe meble nie tylko sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe, ale również jaśniejsze. Biel nadaje również małym kuchniom w budynkach mieszkalnych świeży i nowoczesny wygląd. Wybierz system kuchenny pasujący do Twoich oczekiwań i przestrzeni przeglądając ofertę na stronie https://vernat.eu/k/meble-kuchnia/. Wybierając białe fronty meblowe warto zwrócić uwagę na ich strukturę. Błyszczące, lakierowane wykończenie odbija naturalne światło i sprawia, że wnętrze kuchni wydaje się większe. Jest ono także łatwe w utrzymaniu czystości.

Jakie szafki do małej kuchni?

Podstawą małej kuchni jest organizacja i rozmieszczenie szafek oraz szuflad. Stosuj szuflady z pełnym wysuwem i instaluj specjalne przegrody, dobrze sprawdzają się także kosze cargo z pełnym wysuwem, które pozwalają wyeksponować całą zawartość szafek i uczynić ją bardziej dostępną. Szafki stojące maksymalizują również wolną przestrzeń, pozwalając na umieszczenie wielu szuflad pod jednym frontem. Projektanci mebli prześcigali się w tworzeniu praktycznych mebli specjalnie do małych kuchni w niewielkich mieszkaniach. Szafy z drzwiami przesuwnymi i wygodne meble z zasłonami to popularne rozwiązania. Szerokie, wygodne półki ścienne do przechowywania i eksponowania sztućców i przypraw to także świetny pomysł, gdy zastanawiasz się jakie meble do kuchni wybrać.

Składane stoły i wyspy kuchenne – praktyczne rozwiązania w małej kuchni

W małej kuchni znalezienie miejsca na stół jest często problemem. Dlatego odpowiednie są małe lub okrągłe stoły z rozkładaną powierzchnią, ponieważ zajmują mniej miejsca niż stoły kwadratowe lub prostokątne. Składane stoły i składane krzesła to idealne rozwiązanie dla mniejszych kuchni. W ograniczonych przestrzeniach przydają się również blaty przykręcane do ściany, które w razie potrzeby można złożyć. Coraz większą popularnością cieszą się mniejsze wyspy kuchenne, które można umieścić z boku, gdy nie są używane, a w razie potrzeby wykorzystać jako stół roboczy.