pieluszki
Porady

Jakie pieluszki sprawdzą się przy niemowlaku?

Wielu przyszłych rodziców zastanawia się nad zakupem wyprawki dla dziecka, a w tym również jakie pieluszki wybrać. Ich zakup jest niezwykle ważny dla maluszka – trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie każde będą odpowiednie oraz bezpieczne dla delikatnej skóry niemowlęcia. Jak prezentuje się zatem ranking pieluszek dla noworodka i jakie warto zakupić?

Pieluszki dla noworodka – jakie kupić?

Na rynku dostępny jest szereg różnego rodzaju produktów, zaczynając na pieluszkach jednorazowych, a kończąc na wielokrotnego użytku. Marki oferują coraz to bardziej przyjazne dzieciom modele, które pochłaniają wilgoć, wchłaniają zapachy, a do tego są bezpieczne i przyjazne dla delikatnej skóry dziecka. Tak szeroki wybór produktów może sprawiać jednak trudności związane z wyborem odpowiednich pieluszek dla noworodka. Podpowiadamy, które z nich są warte uwagi oraz zakupu.

Przed wyborem konkretnego rodzaju, warto też zastanowić się, jaka marka będzie najlepsza. Warto zaufać firmom, które cieszą się uznaniem oraz są ogólnie polecane. Opinie klientów są niezwykle ważne i mogą pomóc podczas dokonywania wyboru. Konsumenci dzielą się własnymi spostrzeżeniami, wyrażają zarówno pozytywne, jak i negatywne uwagi. Przedstawiamy ranking pieluszek dla noworodka, mamy nadzieję, że pomoże on w wyborze najlepszego modelu.

Ranking pieluszek dla noworodka

Dużą popularnością cieszą się wciąż pieluszki tetrowe, znane doskonale od lat. Obecnie ich jakość jest znacznie wyższa niż jeszcze kilkanaście lat temu. Z tego powodu, tak wiele mam decyduje się wykorzystywać je podczas pielęgnacji swojego dziecka. Tetra, czyli tworzywo stworzone z bawełny oraz wiskozy, przepuszcza powietrze, a co za tym idzie, pozwala oddychać skórze dziecka. Wykorzystując pieluszki tetrowe, nie trzeba obawiać się odparzeń skóry czy powstających alergii oraz podrażnień.

Duże znaczenie na rynku zyskał muślin, w związku z tym nie może zabraknąć również takiego materiału w rankingu pieluszek dla noworodków. Materiał wykonany z muślinu jest trwały, pozwala skórze na oddychanie, wchłania brzydkie zapachy i charakteryzuje się wysoką chłonnością. Kolejną propozycją są pieluszki bambusowe – w dotyku są tak delikatne jak jedwab, ale przy tym zdecydowanie mocniejsze. Zapewniają wysoki komfort oraz bezpieczeństwo, rekomendowane są w przypadku dzieci z atopowym zapaleniem skóry.

Pieluszki flanelowe wykonywane są w 100% z bawełny – mogą posłużyć także jako kocyk podczas spacerów. Charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz chłonnością. Absolutnym hitem ostatniego roku są jednak pieluszki algowe. Tworzone są z połączenia włókien bambusowych z algami morskimi – taki miks rekomendowany jest w przypadku częstych podrażnień skóry.

Jakie pieluszki wybrać?

Mamy nadzieję, że zaprezentowany ranking pieluszek dla noworodków pomoże w dokonaniu wyboru. Pieluszki wielokrotnego użytku cieszą się dużą popularnością, dostępność materiałów jest bardzo duża, przez co można wybrać takie, które będą bezpieczne dla maluszka.